آخرین پیام هفته دفاع مقدس امام چه بود؟

به گزارش خبرنگار تاریخ خبرگزاری فارس، رابطه صمیمانه امام با رزمندگان جوان ایرانی گرم‌تر از هر رابطه دیگری بود. 

اول مهر ۱۳۶۷ هشتاد و ششمین سالروز تولد امام خمینی(ره) بود، اولین هفته پس از پایان جنگ، آخرین هفته دفاع مقدس زندگی امام بود به همین دلیل امام پیام کوتاهی برای رزمندگان نوشت: «خداوندا! همه چیز تویی! و غیر از تو همه هیچ، خداوندا، تو عزیزی؛ و غیر از تو همه ذلیل، خداوندا، تو غنی‌ای؛ و غیر از تو همه فقیر… 

خانواده‌های شهدا، تا همیشه تاریخ این مشعل‌داران راه اولیا، افتخار روشنایی طرق الی‌الله را به عهده گرفته‌اند. مجروحین و معلولین خود چراغ هدایتی شده‌اند که در گوشه گوشه این مرز و بوم به دین‌باوران راه رسیدن به سعادت آخرت را نشان می‌دهند. راه رسیدن به خدای کعبه را، اسرا در چنگال دژخمیان خود سرود آزادی‌اند و احرار جهان آنان را زمزمه می‌کنند.

مفقودین عزیز محور دریای بیکران خداوندی‌اند؛ و فقرای ذاتی دنیای دون در حسرت مقام والای‌شان در حیرتند. از شهدا که نمی‌شود چیزی گفت. شهدا شمع محفل دوستانند. شهدا در قهقهه مستانه‌شان و در شادی وصول‌شان عند ربهم یرزقون‌اند؛ و از «نفوس مطمئنه‌ای» هستند که مورد خطاب فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی پروردگارند. اینجا صحبت عشق است و عشق؛ و قلم در ترسیمش بر خود می‌شکافد. والسلام.»

۲۳ آبان هم در جواب نامه‌ای که آقایان خامنه‌ای و هاشمی برای احداث مصلی و دراختیار گرفتن بخشی از تپه‌های عباس‌آباد برای این کار نوشته بودند، نوشت: «ان‌شاءالله در کنار ساختن مصلای تهران، در ساختن بینش کفرستیزی مسلمانان موفق باشدی. ضمناً سادگی مصلا باید یادآور سادگی محل عبادت مسلمانان صدر اسلام باشد و شدیداً از طرق و برق ساختمان‌های مساجد اسلام امریکایی جلوگیری شود. خداوند تمامی دست‌اندرکاران برپاکننده مساجد الله را تأیید فرماید.» 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *